Hvězdářský dalekohled Levenkuh Skyline PRO 80 MAK

 
 
Dostupnost Prodej ukončen
6 490 Kč
Kód produktu IF1089
Značka Levenhuk
Kategorie Teleskopy Levenhuk Skyline PRO
 
Maksutovův-Cassegrainův teleskop. Průměr čoček objektivu: 80 mm. Ohnisková vzdálenost: 1000 mm.

 

Levenhuk Skyline PRO 80 MAK je základní model řady Skyline PRO. Optická konstrukce tohoto teleskopu podle Maksutova-Cassegraina nabízí kompaktní tubus a zobrazení vysoké kvality. Jedná se o vynikající nástroj k pozorování objektů hlubokého vesmíru, jako jsou hvězdokupy, dvojhvězdy, mlhoviny a jiné galaxie. Příjemně vás však překvapí i svými kvalitami při pozorování planet. Teleskop je usazen na spolehlivé německé paralaktické montáži. Levenhuk Skyline PRO 80 MAK je vynikající k pozorování v přírodě, neboť nebudete mít potíže při jeho přenášení nebo nastavení k pozorování.

Čočky i zrcadla jsou kompletně pokryty několikanásobnou antireflexní vrstvou, díky čemuž maximálně zužitkují dopadající světlo a dosahují delší životnosti. Robustní a lehký hliníkový tubus je usazen na paralaktické montáži s ovládáním jemného nastavení. Na svou montáž můžete také instalovat počítačem řízený systém pohonu (k zakoupení samostatně). Je vybaven dělenými kruhy, které - po rychlém nastavení ? umožňují objekty lokalizovat podle jejich nebeských souřadnic a sledovat je pouhým otáčením paralaktické montáže. Na výškově nastavitelném stativu je praktická odkládací přihrádka na příslušenství, na kterou můžete ukládat veškeré své potřeby a nástroje. Okulárový výtah je vybaven standardním T-závitem umožňujícím pomocí adaptéru připojit zrcadlový fotoaparát a použít teleskop k astrofotografii.

Řada Levenhuk Skyline PRO je určena pro pokročilé a náročné astronomy a zahrnuje několik různých modelů. Všechny modely mají jedno společné - maximální preciznost a spolehlivost během pozorování i pořizování astrofotografií, materiály a optiku vysoké kvality.

Specifikace
Optická konstrukce Maksutov-Cassegrain
Průměr objektivu (apertura), mm 80
Ohnisková vzdálenost, mm 1000
Světelnost f/12,5
Maximální zvětšení 160x
Limitní hvězdná velikost 12
Rozlišení (Rayleighovo kritérium) 1,73 úhlové vteřiny
Průměr okuláru 1,25'' (31,75 mm)
Typ montáže Německá paralaktická montáž
Stativ hliníkový
Výška stativu nastavitelná, 710-1230 mm
Systémy pohonu pouze podél osy rektascenze (volitelný doplněk)
Ovládání jemného nastavení ve dvou osách
Hmotnost (tubus a montáž), kg 1,37 a 3,6 (bez protiváhy)

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Přidat komentář
Nevyplňujte toto pole:
 
BUNATY UOVISION HIKMICRO PARD FOMEI PULSAR YUKON REFLECTA LEVENHUK DNP