Hvězdářský dalekohled Levenkuh Skyline PRO 80 MAK

 
 
Dostupnost Prodej ukončen
6 490 Kč
Kód produktu IF1089
Značka Levenhuk
Kategorie Teleskopy Levenhuk Skyline PRO
 
Maksutovův-Cassegrainův teleskop. Průměr čoček objektivu: 80 mm. Ohnisková vzdálenost: 1000 mm.

 

Levenhuk Skyline PRO 80 MAK je základní model řady Skyline PRO. Optická konstrukce tohoto teleskopu podle Maksutova-Cassegraina nabízí kompaktní tubus a zobrazení vysoké kvality. Jedná se o vynikající nástroj k pozorování objektů hlubokého vesmíru, jako jsou hvězdokupy, dvojhvězdy, mlhoviny a jiné galaxie. Příjemně vás však překvapí i svými kvalitami při pozorování planet. Teleskop je usazen na spolehlivé německé paralaktické montáži. Levenhuk Skyline PRO 80 MAK je vynikající k pozorování v přírodě, neboť nebudete mít potíže při jeho přenášení nebo nastavení k pozorování.

Čočky i zrcadla jsou kompletně pokryty několikanásobnou antireflexní vrstvou, díky čemuž maximálně zužitkují dopadající světlo a dosahují delší životnosti. Robustní a lehký hliníkový tubus je usazen na paralaktické montáži s ovládáním jemného nastavení. Na svou montáž můžete také instalovat počítačem řízený systém pohonu (k zakoupení samostatně). Je vybaven dělenými kruhy, které - po rychlém nastavení ? umožňují objekty lokalizovat podle jejich nebeských souřadnic a sledovat je pouhým otáčením paralaktické montáže. Na výškově nastavitelném stativu je praktická odkládací přihrádka na příslušenství, na kterou můžete ukládat veškeré své potřeby a nástroje. Okulárový výtah je vybaven standardním T-závitem umožňujícím pomocí adaptéru připojit zrcadlový fotoaparát a použít teleskop k astrofotografii.

Řada Levenhuk Skyline PRO je určena pro pokročilé a náročné astronomy a zahrnuje několik různých modelů. Všechny modely mají jedno společné - maximální preciznost a spolehlivost během pozorování i pořizování astrofotografií, materiály a optiku vysoké kvality.

Specifikace
Optická konstrukce Maksutov-Cassegrain
Průměr objektivu (apertura), mm 80
Ohnisková vzdálenost, mm 1000
Světelnost f/12,5
Maximální zvětšení 160x
Limitní hvězdná velikost 12
Rozlišení (Rayleighovo kritérium) 1,73 úhlové vteřiny
Průměr okuláru 1,25'' (31,75 mm)
Typ montáže Německá paralaktická montáž
Stativ hliníkový
Výška stativu nastavitelná, 710-1230 mm
Systémy pohonu pouze podél osy rektascenze (volitelný doplněk)
Ovládání jemného nastavení ve dvou osách
Hmotnost (tubus a montáž), kg 1,37 a 3,6 (bez protiváhy)

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Přidat komentář
Nevyplňujte toto pole:
 
BUNATY UOVISION HIKMICRO PARD FOMEI PULSAR YUKON REFLECTA LEVENHUK DNP

Přihlaste se prosím znovu

Omlouváme se, ale Váš CSRF token pravděpodobně vypršel. Abychom mohli udržet Vaši bezpečnost na co největší úrovni potřebujeme, abyste se znovu přihlásili.

Děkujeme za pochopení.

Přihlášení