Hvězdářský dalekohled Levenhuk Strike 900 PRO

 
 • 1 z 2
 
Dostupnost Prodej ukončen
9 990 Kč
Kód produktu IF1082
Značka Levenhuk
Kategorie Teleskopy Levenhuk Strike PRO
 
Achromatický refraktor. Průměr čoček objektivu: 90 mm. Ohnisková vzdálenost: 900 mm

Levenhuk Strike 900 PRO je základní model série Strike PRO. Je vybaven vysoce kvalitní achromatickou čočkou objektivu, která nabízí jasný a ostrý obraz s minimální chromatickou aberací. Jedná se o velmi kompaktní a lehký model a díky brašně, která je součástí jeho bohaté výbavy, lze Levenhuk Strike 900 snadno přenášet i na cestách. Pomocí tohoto teleskopu můžete díky čočce objektivu o průměru 90 mm pozorovat hvězdy až do hvězdné velikosti 11,8. To znamená, že jej lze použít k pozorování planet i ke studiu objektů hlubokého vesmíru. Teleskopem Levenhuk Strike PRO můžete spatřit všechny zázraky našeho vesmíru, od planet sluneční soustavy až po vzdálené vesmírné objekty.

Levenhuk Strike 900 PRO se stane nepostradatelným nástrojem pro zkušené astronomy. Jeho tubus je usazen na německé paralaktické montáži EQ2, doplněné ovládacími prvky jemného nastavení. Paralaktickou montáž musíte před pozorováním nastavit, ale při pozorování pohybujících se objektů je daleko užitečnější než azimutální montáž. Je vybavena speciálními kruhy pro nastavení teleskopu směrem k objektu na obloze na základě jeho nebeských souřadnic. Zároveň pouhým pootočením regulátoru jemného nastavení kompenzuje zemskou rotaci. Můžete dokonce instalovat paralaktický systém pohonu řízený počítačem. Montáž se instaluje na výškově nastavitelný stativ s přihrádkou na příslušenství.

Vysoce kvalitní optika pro vynikající výsledky. Čočka objektivu o průměru 90 mm a dokonale antireflexní optika zachycují a přenášejí dostatek světla pro skutečně jasný a ostrý obraz nebeských objektů. Okuláry Levenhuk, jež jsou součástí sady, jsou vyrobeny podle nejpřísnějších standardů a výrazně rozšiřují možnosti vašeho teleskopu. T-závit na okulárovém výtahu vám umožňuje pomocí speciálního adaptéru (není součástí dodávky) k teleskopu připojit fotoaparát, takže můžete zachytit nejpůsobivější pohledy z vašich pozorování.

Skutečně bohatá sada příslušenství teleskopů Strike PRO. Všechny teleskopy řady Strike PRO jsou dodávány se standardní sadou příslušenství modelů Strike obsahující některé skutečně užitečné doplňky, které vám umožní vydat se při svých astronomických pozorováních hlouběji do vesmíru. Kromě tištěných materiálů, dalších okulárů, kompasu a software planetária naleznete ve své sadě následující doplňky: okulár konstrukce Plössl 6,3 mm, 2x Barlowova čočka, sada filtrů, lunární a sluneční filtry a báječná brašna na teleskop Zongo 80. Samotný teleskop se dodává v pestrobarevné krabici.

Žádný jiný teleskop nemá ve své standardní sadě tolik doplňků, díky čemuž jsou teleskopy Levenhuk Strike PRO ještě přitažlivější pro astronomy, kteří se chtějí dozvědět něco více o vesmíru kolem nás. S tak bohatým příslušenstvím můžete začít odhalovat tajemství vesmíru ihned po vybalení svého nového teleskopu!

 

Co je obsahem balení:

 1. Hlavní tubus teleskopu Strike PRO na německé paralaktické montáži.
 2. Hliník stativ.
 3. Okuláry: SUPER 10 mm, SUPER 25 mm.
 4. Přídavný okulár konstrukce Plössl 6,3 mm.
 5. Barlowova čočka 2x.
 6. Sada filtrů.
 7. Lunární filtr.
 8. Sluneční filtr.
 9. Hledáček 6x30.
 10. Příručka uživatele "Máte svůj teleskop! Co s ním dělat dál?" popisující 280 nejatraktivnějších objektů na noční obloze.
 11. Sada plakátů "Měsíc", "Slunce a jiné hvězdy", "Sluneční soustava".
 12. Planisféra - otočná mapa hvězdné oblohy.
 13. Stellarium CD - 3D virtuální planetárium pro komfortní orientaci uprostřed hvězdné noci.
 14. Kompas.
 15. Brašna na teleskop Levenhuk Zongo 80.
 16. Návod k použití a záruční list.
Specifikace
Optická konstrukceachromatický refraktor
Průměr objektivu (apertura)90 mm
Ohnisková vzdálenost900 mm
Světelnostf/10
Maximální zvětšení180x
Limitní hvězdná velikost11,8
Rozlišení1,5''
Vnitřní průměr okulárů1,25'' (31,75 mm)
OkulárySUPER 10 mm (90x), SUPER 25 mm (36x)
Hledáček6x30
Montážněmecké paralaktické montáži EQ2
Stativhliník
Výška stativunastavitelná, 710-1250 mm

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Přidat komentář
Nevyplňujte toto pole:
 
BUNATY UOVISION HIKMICRO PARD FOMEI PULSAR YUKON REFLECTA LEVENHUK DNP