Hvězdářský dalekohled Levenhuk Strike 950 PRO

 
 • 1 z 2
 
Dostupnost Prodej ukončen
12 490 Kč
Kód produktu IF1083
Značka Levenhuk
Kategorie Teleskopy Levenhuk Strike PRO
 
Maksutovův-Cassegrainův teleskop. Průměr čoček objektivu: 90 mm. Ohnisková vzdálenost: 1250 mm

Levenhuk Strike 950 PRO je nejkompaktnější model řady Strike PRO, a proto jej lze snadno přepravovat k pozorování hvězd ve volné přírodě. Optická konstrukce Maksutov-Cassegrain zajišťuje kompaktní velikost a nízkou hmotnost tohoto teleskopu, a přesto poskytuje velmi kvalitní pohled na nebeské objekty. Ohnisková vzdálenost 1250 mm nabízí detailní záběry při pozorování planet, zatímco průměr čočky objektivu 90 mm vám umožňuje studovat různé objekty hlubokého vesmíru. Zkrátka se jedná o dokonalý model pro každého, kdo rád cestuje nebo prostě nemá dostatek prostoru ke skladování teleskopu doma.

Levenhuk Strike 950 PRO se stane nepostradatelným nástrojem pro zkušené astronomy. Jeho tubus je usazen na německé paralaktické montáži EQ1, doplněné ovládacími prvky jemného nastavení. Paralaktickou montáž musíte před pozorováním nastavit, ale při pozorování pohybujících se objektů je daleko užitečnější než azimutální montáž. Je vybavena speciálními kruhy pro nastavení teleskopu směrem k objektu na obloze na základě jeho nebeských souřadnic. Zároveň pouhým pootočením regulátoru jemného nastavení kompenzuje zemskou rotaci. Můžete dokonce instalovat paralaktický systém pohonu řízený počítačem. Montáž se instaluje na výškově nastavitelný stativ s přihrádkou na příslušenství.

Vysoce kvalitní optika pro vynikající výsledky. Čočka objektivu o průměru 90 mm a dokonale antireflexní optika zachycují a přenášejí dostatek světla pro skutečně jasný a ostrý obraz nebeských objektů. Okuláry Levenhuk, jež jsou součástí sady, jsou vyrobeny podle nejpřísnějších standardů a výrazně rozšiřují možnosti vašeho teleskopu. T-závit na okulárovém výtahu vám umožňuje pomocí speciálního adaptéru (není součástí dodávky) k teleskopu připojit fotoaparát, takže můžete zachytit nejpůsobivější pohledy z vašich pozorování.

Skutečně bohatá sada příslušenství teleskopů Strike PRO. Všechny teleskopy řady Strike PRO jsou dodávány se standardní sadou příslušenství modelů Strike obsahující některé skutečně užitečné doplňky, které vám umožní vydat se při svých astronomických pozorováních hlouběji do vesmíru. Kromě tištěných materiálů, dalších okulárů, kompasu a software planetária naleznete ve své sadě následující doplňky: okulár konstrukce Plössl 6,3 mm, 2x Barlowova čočka, sada filtrů, lunární a sluneční filtry a báječná brašna na teleskop Zongo 60. Samotný teleskop se dodává v pestrobarevné krabici.

Žádný jiný teleskop nemá ve své standardní sadě tolik doplňků, díky čemuž jsou teleskopy Levenhuk Strike PRO ještě přitažlivější pro astronomy, kteří se chtějí dozvědět něco více o vesmíru kolem nás. S tak bohatým příslušenstvím můžete začít odhalovat tajemství vesmíru ihned po vybalení svého nového teleskopu!

Co je obsahem balení:

 1. Hlavní tubus teleskopu Strike PRO na německé paralaktické montáži.
 2. Hliník stativ.
 3. Okuláry: SUPER 10 mm, SUPER 20 mm.
 4. Přídavný okulár konstrukce Plössl 6,3 mm.
 5. Barlowova čočka 2x.
 6. Sada filtrů.
 7. Lunární filtr.
 8. Sluneční filtr.
 9. Hledáček 6x30.
 10. Příručka uživatele "Máte svůj teleskop! Co s ním dělat dál?" popisující 280 nejatraktivnějších objektů na noční obloze.
 11. Sada plakátů "Měsíc", "Slunce a jiné hvězdy", "Sluneční soustava".
 12. Planisféra - otočná mapa hvězdné oblohy.
 13. Stellarium CD - 3D virtuální planetárium pro komfortní orientaci uprostřed hvězdné noci.
 14. Kompas.
 15. Brašna na teleskop Levenhuk Zongo 60.
 16. Návod k použití a záruční list.
Specifikace
Optická konstrukceMaksutovův-Cassegrainův
Průměr objektivu (apertura)90 mm
Ohnisková vzdálenost1250 mm
Světelnostf/13,9
Maximální zvětšení180x
Limitní hvězdná velikost11,7
Rozlišení1,5''
Vnitřní průměr okulárů1,25'' (31,75 mm)
OkulárySUPER 10 mm (125x), SUPER 20 mm (62x)
Hledáčeks červenou tečkou
Montážněmecké paralaktické montáži EQ1
Stativhliník

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Přidat komentář
Nevyplňujte toto pole:
 
BUNATY UOVISION HIKMICRO PARD FOMEI PULSAR YUKON REFLECTA LEVENHUK DNP