Hvězdářský dalekohled Levenhuk Strike 1000 PRO

 
 
Dostupnost Prodej ukončen
17 190 Kč
Kód produktu IF1084
Značka Levenhuk
Kategorie Teleskopy Levenhuk Strike PRO
 
Maksutovův-Cassegrainův teleskop. Průměr čoček objektivu: 102 mm. Ohnisková vzdálenost: 1300 mm

Levenhuk Strike 1000 PRO je nejpokročilejší model řady Strike PRO určený pro zkušené astronomy. Nabízí výborné výsledky během pozorování planet a studia objektů hlubokého vesmíru. Jeho čočka objektivu o průměru 102 mm zachytí tolik světla (konkrétně o 23% více než čočka objektivu o průměru 90 mm), že můžete pozorovat hvězdy až do hvězdné velikosti 12,0. To znamená, že můžete studovat vzdálené galaxie, mlhoviny, hvězdokupy a mnoho dalších objektů. Jeho ohnisková vzdálenost 1300 mm nabízí velmi podrobný pohled na povrchy planet. Přesto se stále jedná o kompaktní a lehký model, který můžete snadno přepravovat do volné přírody a užívat si jasné hvězdné oblohy.

Levenhuk Strike 1000 PRO se stane nepostradatelným nástrojem pro zkušené astronomy. Jeho tubus je usazen na německé paralaktické montáži EQ2, doplněné ovládacími prvky jemného nastavení. Paralaktickou montáž musíte před pozorováním nastavit, ale při pozorování pohybujících se objektů je daleko užitečnější než azimutální montáž. Je vybavena speciálními kruhy pro nastavení teleskopu směrem k objektu na obloze na základě jeho nebeských souřadnic. Zároveň pouhým pootočením regulátoru jemného nastavení kompenzuje zemskou rotaci. Můžete dokonce instalovat paralaktický systém pohonu řízený počítačem. Montáž se instaluje na výškově nastavitelný stativ s přihrádkou na příslušenství.

Vysoce kvalitní optika pro vynikající výsledky. Čočka objektivu o průměru 102 mm a dokonale antireflexní optika zachycují a přenášejí dostatek světla pro skutečně jasný a ostrý obraz nebeských objektů. Okuláry Levenhuk, jež jsou součástí sady, jsou vyrobeny podle nejpřísnějších standardů a výrazně rozšiřují možnosti vašeho teleskopu. T-závit na okulárovém výtahu vám umožňuje pomocí speciálního adaptéru (není součástí dodávky) k teleskopu připojit fotoaparát, takže můžete zachytit nejpůsobivější pohledy z vašich pozorování.

Skutečně bohatá sada příslušenství teleskopů Strike PRO. Všechny teleskopy řady Strike PRO jsou dodávány se standardní sadou příslušenství modelů Strike obsahující některé skutečně užitečné doplňky, které vám umožní vydat se při svých astronomických pozorováních hlouběji do vesmíru. Kromě tištěných materiálů, dalších okulárů, kompasu a software planetária naleznete ve své sadě následující doplňky: okulár konstrukce Plössl 6,3 mm, 2x Barlowova čočka, sada filtrů, lunární a sluneční filtry a báječná brašna na teleskop Zongo 60. Samotný teleskop se dodává v pestrobarevné krabici.

Žádný jiný teleskop nemá ve své standardní sadě tolik doplňků, díky čemuž jsou teleskopy Levenhuk Strike PRO ještě přitažlivější pro astronomy, kteří se chtějí dozvědět něco více o vesmíru kolem nás. S tak bohatým příslušenstvím můžete začít odhalovat tajemství vesmíru ihned po vybalení svého nového teleskopu!

Co je obsahem balení:

 1. Hlavní tubus teleskopu Strike PRO na německé paralaktické montáži.
 2. Hliník stativ.
 3. Okuláry: SUPER 10 mm, SUPER 20 mm.
 4. Přídavný okulár konstrukce Plössl 6,3 mm.
 5. Barlowova čočka 2x.
 6. Sada filtrů.
 7. Lunární filtr.
 8. Sluneční filtr.
 9. Hledáček 6x30.
 10. Příručka uživatele "Máte svůj teleskop! Co s ním dělat dál?" popisující 280 nejatraktivnějších objektů na noční obloze.
 11. Sada plakátů "Měsíc", "Slunce a jiné hvězdy", "Sluneční soustava".
 12. Planisféra - otočná mapa hvězdné oblohy.
 13. Stellarium CD - 3D virtuální planetárium pro komfortní orientaci uprostřed hvězdné noci.
 14. Kompas.
 15. Brašna na teleskop Levenhuk Zongo 60.
 16. Návod k použití a záruční list.
Specifikace
Optická konstrukceMaksutovův-Cassegrainův
Průměr objektivu (apertura)102 mm
Ohnisková vzdálenost1300 mm
Světelnostf/12,8
Maximální zvětšení200x
Limitní hvězdná velikost12,0
Rozlišení1,3''
Vnitřní průměr okulárů1,25'' (31,75 mm)
OkulárySUPER 10 mm (125x), SUPER 20 mm (62x)
Hledáček6x30
Montážněmecké paralaktické montáži EQ2
Stativhliník
Výška stativunastavitelná, 710-1250 mm

 

 

 

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Přidat komentář
Nevyplňujte toto pole:
 
BUNATY UOVISION HIKMICRO PARD FOMEI PULSAR YUKON REFLECTA LEVENHUK DNP