Víte, k čemu slouží IP kamera?

ip_kamera

IP kamerám se také někdy říká síťové kamery. To proto, že pro spojení a přenos dat využívají internet. Obvykle se používají pro dohled nad objekty, ale mohou mít širší využití. Podívejte se, jak IP kamery fungují a čím mohou být užitečné.

Základní princip IP kamery

Kamera dokáže živě přenášet aktuální záznam do vzdálených zařízení pomocí připojení k internetu. Obraz pak můžete sledovat v přímém přenosu na různých mobilních zařízení, nebo na počítači. Stejně tak je možné kameru na dálku ovládat, pohybovat s ní, přibližovat záběr apod. To vše umožňuje speciální software pro IP kamery. Kamera záznam odesílá na vzdálené úložiště, existují ale i takové, které obsahují SD kartu a samy tak mohou nahrávat několikahodinové záznamy. Jestliže chcete monitorovat širší prostor, více místností apod., vyplatí se zvolit rovnou sety IP kamer, které výrobci nabízejí.

Způsob spojení

Jak už bylo řečeno výše, IP kamery fungují prostřednictvím sítě. Podle připojení pak rozlišujeme dva druhy: bezdrátové IP kamery připojené prostřednictvím wifi, nebo kamery využívající síťový LAN kabel.

IP kamery venkovní a vnitřní

IP kamery se také rozlišují podle toho, do jakého prostředí jsou určeny. Buď se instalují do interiéru, nebo exteriéru. Venkovní IP kamery jsou odolné vůči povětrnostním vlivům, dešti či vandalismu. Používají se k monitorování zahrad či okolí budov. Proto je ideální, když jsou venkovní IP kamery otočné a mohou tak monitorovat větší prostor.  Pokud chcete, aby kamera byla skryta běžnému pohledu návštěvníka, pořiďte si mini IP kameru. Ta i přes svou kompaktnost dokáže kvalitně monitorovat ve vysokém rozlišení.

Co ještě IP kamera dokáže?

  • díky vestavěnému mikrofonu a reproduktoru je možná oboustranná komunikace
  • ukládání dat na SD kartu
  • v noci si přisvítit, aby byl obraz kvalitnější a měl větší dosah (i když bude černobílý)
  • široká škála manipulace s kamerou – nejen otáčení, ale kamery dokážou obraz i přiblížit

detekce pohybu – nahrávání se spustí jen tehdy, když kamera zaznamená nějaký pohyb

BUNATY UOVISION HIKMICRO PARD FOMEI PULSAR YUKON REFLECTA LEVENHUK DNP