Jak využít fotopasti k ochraně majetku?

Máte podezření, že vám soused na chalupě loupe perníček? Rádi byste odhalili, jaký škůdce vám rozhrabává zahradu? Nebo chcete mít prostě pod dozorem svůj pozemek, dům či jiný objekt? Chyťte pachatele do pasti. Do fotopasti.

Levnější než kamerové systémy a snadná instalace

Fotopasti se v posledním období stávají velmi vyhledávaným pomocníkem k ostraze majetku v obcích i na soukromých pozemcích a u soukromých objektů. Proč? Důvod je jasný. Jsou nepoměrně levnější než kamerové systémy, přitom zvládnou území pohlídat téměř stejně dobře.

Nemusíte si proto pořizovat kamerové systémy za několik desítek tisíc. Fotopasti na ochranu majetku vás vyjdou levněji a na rozdíl od běžných kamerových systémů nepotřebují přívod elektřiny.

Jejich instalace je velmi snadná. Jednoduše je tak nainstalujete na požadované místo a kdykoli je zas můžete přemístit jinam, kde je zrovna budete potřebovat.  

Jak to funguje?

Fotopast je bezdrátové kamerové zařízení, které snadno umístíte do rizikového prostoru, který bude mít za úkol hlídat. V případě jakéhokoli pohybu člověka nebo větší zvěře ve sledované zóně se aktivuje a zachytí fotografie či video daného jevu.

Jedná se tedy jednoduše řečeno o kameru či digitální fotoaparát, který je aktivován pohybovým čidlem běžně používaným například při instalování poplašných zařízení. Většinu času se nachází v pohotovostním režimu a v okamžiku detekce pohybu a tepelné stopy hned začíná svou práci.

Fotopast pak fotografuje pohybující se objekt nebo natáčí videa. Všechny modely umí obě tyto činnosti. Nasbíraná data ukládá na SD kartu, a také vám je může posílat jako MMS nebo do e-mailu. Záleží na vybraném typu a vašich preferencích.  

Jak fotopast na ochranu majetku vybrat?

Fotopast se zcela neviditelným nočním snímáním

Na ochranu majetku zvolte pouze fotopast, která fotí či natáčí zcela nehlučně a neviditelně. Případný škůdce tak nebude mít sebemenší šanci si všimnout, že byl uloven fotopastí.

Fotopasti s GSM modulem

Pro hlídání prostoru je vhodné vybírat z fotopastí s GSM modulem. Tyto typy vám ihned odesílají pořízené snímky prostřednictvím SIM karty vložené ve fotopasti na mobilní telefon nebo e-mail.

Každá fotopast s GSM modulem ukládá fotografie také standardně na SD kartu ve fotopasti, kdykoli tak můžete odesílání vypnout a službu nevyužívat.

Velká výdrž baterie

Čím větší bude mít fotopast výdrž baterií, tím pro vás bude její používání snazší. Nebudete k ní tak muset často docházet a baterie měnit.

Dosah snímání

Důležité také je, aby fotopast zaznamenala pohyb člověka na vzdálenost alespoň 10 metrů, což dnes splňují všechny dostupné přístroje. Větší dosah vám však zajistí větší hlídanou oblast a ostřejší snímky. 

Maskované modely

Mnoho modelů fotopastí je zhotoveno v zeleném či jinak maskovaném provedení, aby nebyly vidět v křoví nebo na stromě. Pokud takovou fotopast pak v terénu někdo vyloženě nehledá, nemá šanci si ji jen tak všimnout.

Existuje také několik způsobů, jak fotopast efektivně zamaskovat svépomocí, případně je možné ji instalovat do ptačí budky apod.

Vybírejte podle svých potřeb

Fotopasti se také liší kvalitou snímků nebo videa. Dražší modely dokáží pořídit videa v HD kvalitě i se záznamem zvuku. Mohou mít navíc komfortnější ovládání a umožňují nastavování i na dálku.  

Záleží proto na vás, zda sáhnete po dražším a propracovanějším modelu, nebo si vystačíte s levnějším typem. Tak či tak věříme, že vám při ochraně majetku fotopast poslouží a navodí větší pocit bezpečí.

BUNATY UOVISION HIKMICRO PARD FOMEI PULSAR YUKON REFLECTA LEVENHUK DNP