Apex LRF XQ50 termovizní zaměřovač

 
  • 1 z 4
 

Termovizní zaměřovač s optickým přiblížením 2,8x a s digitálním zoomem 2x/3x/4x, s vysokým rozlišením AMOLED displeje 640x480px a s detekční vzdáleností až 1600m.

Dostupnost Prodej ukončen
95 990 Kč
Kód produktu PAXQ50
Značka Pulsar
Webová stránka značky pulsar-nv.com
Kategorie Termovize
Záruka 3 roky
 

Pulsar Apex je zaměřovací dalekohled na principu termovizní kamery, určený pro lovecké účely. Ke své činnosti využívá nechlazený mikrobolometr, kterým snímá tepelný obraz, zpracovává vnitřním procesorem a následně zobrazuje v kvalitě 640x480px za pomocí mikro AMOLED displeje. Technologie AMOLED zobrazuje obraz s vynikajícím kontrastem, prokreslený do nejmenších detailů, navíc je to jediná technologie spolehlivě zobrazující nezpomalený obraz v mrazivých podmínkách. Kromě základního optického zvětšení zaměřovač umožňuje přiblížení obrazu digitálním zoomem a to buď plynulé nebo násobením 2x/3x/4x. Zaměřovač je voděodolný a mrazuvzdorný a konstruován pro použití na loveckých zbraních různých ráži a to včetně .375.

popis Apex

 

Laserový dálkoměr

Integrovaný laserový dálkoměr
Přesné střílení vyžaduje znalost přesné vzdálenosti cíle. Integrovaný laserový dálkoměr zaměřovače má dosah až 1000m a umožňuje provádět jak jednotlivá měření, tak i nepřerušované měření vzdálenosti, a to s přesností ± 1 m.

zobrazení Apex LRF

Režimy pozorování

Apex nabízí tři režimy pozorování, které upravují nastavení parametrů zaměřovače tak, aby zajistily nejlepší možný obraz pro specifické podmínky pozorování: "Hory" (lepší kontrast), "Les" (nízký kontrast) a "Rozpoznání" (lepší vykreslení detailů teplých objektů).

Volitelné kříže

Záměrný kříž zaměřovače je zobrazen spolu s obrazem přímo v displeji t.j. v jedné ohniskové rovině, v důsledku čeho Apex má nulovou paralaxu a zamíření zaměřovače je vždy naprosto přesné. Apex nabízí na výběr 10 různých záměrných křížů, a možnosti přepínání jeho barvy mezi bílou a černou.

popis Apex

Funkce "Obraz v Obraze"

Funkce "Obraz v Obraze" zobrazuje další okno s 2x zvětšeným obrazem cíle a záměrného kříže. To umožňuje detailně prohlédnout cíl a přesně ho zamířit. Okno je umístěno na středu, v horní části obrazovky nad záměrným křížem a zabírá pouze 1/10 z celkové plochy obrazu. Střelec přitom současně vidí obraz v celém zorném poli a detailní náhled na cíl.

zobrazení Apex PiP

 

3 body nastřelení

Software zaměřovače umožňuje uložení do jeho paměti tří bodů nastřelení, které mohou byt použity buď pro tři různé zbraně nebo například pro tři různé vzdálenosti nastřelení, případně pro různé druhy střeliva.

Nastřelení s funkci «Freeze»

Standardní postup nastřelení na jeden vystřel, který nabízejí digitální zaměřovače Pulsar, v zaměřovačích Apex je doplněn o funkci "Freeze" : po zamíření a výstřelu na terč uživatel uloží obrázek s bodem zásahu a následnou korekci kříže zaměřovače na bod zásahu provede přímo na obrazovce bez nutností udržení zbraně zamířené na terč v nepohyblivém stavu.

Kalibrace

Kalibrace se provádí vyrovnáním v senzoru teploty pozadí a je nezbytná pro činnost každé termovize. Apex nabízí tři kalibrační režimy: manuální režim (M), poloautomatický režim (H) a automatický (A). V Manuální režimu uživatel musí sám zavřít kryt objektivu a stisknutím tlačítka spustit kalibraci. Kalibrace je absolutně bezhlučná. V poloautomatickém a automatickém režimu senzor bude přikryt vnitřní clonou a spouštění kalibrace provede uživatel sám na základě vyhodnocení kvality obrazu nebo to provede zcela automaticky software přístroje bez zásahu uživatele.

Bezpečný oční reliéf

Apex disponuje 67 mm očním reliéfem - jednou z nejlepších hodnot ve své třídě. Velký oční reliéf je důležitý pro bezpečné použití zaměřovače a to zejména na loveckých zbraních se značným zpětným rázem.

Široký teplotní rozsah (-25...+50°C)

Použití displeje 640x480px s technologii OLED přineslo schopnost pracovat v normálním režimu při teplotách pod bodem mrazu a poskytlo zaměřovači ostrý obraz při pozorování dynamický objektů.

Bezdrátové dálkové ovládání

Dálkové ovládání umožňuje ovládání základních funkci zaměřovače aniž by se uživatel dotkl standardních ovládacích prvků.

Externí napájení

Provozní doba zaměřovače může být výrazně výšena při jeho napájení externím napájecím zdrojem (např. Pulsar EPS3, EPS5). Při lovu v mrazivém počasí externí napájecí zdroj může být uložen pod oblečením.

Vypnutí displeje

Apex má funkci vypnutí displeje, která může být použita k zamezení demaskovacího účinku svícení displeje přes okulár při krátkodobém odložení zbraně a k šetření energie napájecích článků. Při vypnutém displeji ostatní obvody zaměřovače jsou aktivní a k obnovení zobrazení dochází okamžitě.

Video výstup

Zaměřovače Apex jsou vybaveny VIDEO VÝSTUPEM, umožňujícím v reálném čase provádět záznam nebo zobrazovat video na externí záznamové zařízení.

Vodotěsnost

S ochranným stupněm proti vniknutí vody IPX7 (IEC 60529 standard) Apex odolává srážkám jakékoliv intenzity a dokonce i krátkému ponoření pod vodou.

Vysoká odolnost na zpětný ráz

Originální konstrukce ochrany mikrobolometru před nárazem a vibracemi umožňuje bezproblémové použití zaměřovačů Apex na zbraních velkých ráži včetně .375, brokových zbraní nebo vzduchovek.

popis Apex

 

popis Apex

Zvětšení 2,8x - 11,2x
Digitální zoom 2x/3x/4x
Průměr objektivu 42 mm
Vzdálenost detekce 1600 m
Typ displeje AMOLED
Mikrobolometr 384x288 px
Snímkový kmitočet 50 Hz
Rozlišení dispeje 640x480 px
Objektiv F50/1.2
Zorné pole ve 100m 13 m
Nejkratší ostřící vzdálenost 7 m
Oční reliéf 67 mm
Napájení 2x CR123
Voděodolnost IPX7, IPX4 pro dálkoměr
Dioptrická korekce ± 4dioptrie
Provozní teplota od -25 do +50 °C
Rozměry 343 x 100 x 75mm
Hmotnost 0,75 kg

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Přidat komentář
Nevyplňujte toto pole:
 
BUNATY UOVISION HIKMICRO PARD FOMEI PULSAR YUKON REFLECTA LEVENHUK DNP