Pulsar Axion XQ38 LRF termovize

 

Kompaktní termovizní monokulár včetně laserového dálkoměru LRF s optickým přiblížením 3,5x a digitálním až 14x. Provedení bez WiFi, videorekordéru a podpory Stream Vision.

Dostupnost Prodej ukončen
65 990 Kč
Kód produktu PAXQ38LRF
Značka Pulsar
Webová stránka značky pulsar-nv.com
Kategorie Termovize
Záruka 3 roky
 

 Vestavěný přesný laserový dálkoměr LRF

Integrovaný přesný laserový dálkoměr poskytuje přesné měření vzdálenosti ve dvou režimech - jednorázové měření a skenovací režim s přesností ± 1 m až do vzdálenosti 1km. Ve skenovacím režimu dálkoměr neustálé měří vzdálenost.

 

 

Vysoce citlivý senzor

Axion XQ38 LRF používá ke snímaní tepelného obrazu senzor (mikrobolometr) s citlivostí NETD < 40 milikelvin (mK), která charakterizuje schopnost snímače odlišit dva blízké body s co nejmenším rozdílem teploty. Čím nižší je hodnota NETD, tím větší citlivost senzor má a tím lépe může zaznamenávat malé teplotní rozdíly objektů a oddělit je od okolního tepelného šumu. Například během srážek, mlhy nebo chladného rána, kdy okolní prostředí má nízký teplotní kontrast, což jsou nejobtížnější podmínky pro pozorování. V tomto případě bude senzor díky vysoké citlivosti schopen rozlišit nejmenší rozdíly teploty a přístroj bude zobrazovat obraz s lepším prokreslením detailů.

 

Odolné tělo z magnéziové slitiny

Tělo přístroje je vyrobeno z lehké magnéziové slitiny, která dodává přístroji velkou pevnost a tuhost, při zachování nízké hmotnosti a kompaktní velikosti.

 

 

Vzdálenost detekce přes 1300m

Výkonný objektiv v kombinaci s profesionálním teplotním senzorem s citlivostí NETD < 40 mK poskytují přístroji výjimečné detekční schopnosti. Standardní objekt o výšce 1,8 m lze detekovat v úplné tmě na vzdálenost až 1350 m.

 
TECHNOLOGIE IMAGE BOOST
 
Technologie Image Boost je patentovanou kombinací softwarových algoritmů, které zvyšuji ostrost kontur tepelných objektů a přináší bezkonkurenční kvalitu zobrazení. Díky funkci Image Boost bude obraz vypadat ostřejší, s velmi dobrým prokreslením i nejmenších detailů tepelných objektů a umožní jejích lepší detekci a identifikaci.

 

Voděodolnost IPX7

Vodotěsná ochrana IPX7 chrání přístroj před deštěm, sněhem ale i prachem a zachovává provozuschopnost přístroje i při ponoření do vody do hloubky 1 metru po dobu 30 minut.

 

Super AMOLED displej

Ke zobrazení obrazu přístroj používá moderní displej s technologií SuperAMOLED s rozlišením HD, který se vyznačuje podáním velmi hluboké základní černé barvy a vytváří vysoce kontrastní, jemně prokreslený obraz v živých barvách. Tento typ displeje navíc zajišťuje vysokou spolehlivost zobrazení i při mrazivých teplotách a neoslňuje a neunavuje oko pozorovatele.

 

Systém napájení B-Pack mini APS5

Axion XQ LRF používá pro napájení systém B-Pack mini, který se skládá z rychle vyměnitelného dobíjecího akumulátoru APS5, poskytujícího přístroji energii na 7 hodin provozu. Přístroj také umožňuje externí napájení přes konektor USB typ-C, kam lze připojit například běžnou powerbanku.

 

Pozorovací režimy

Axion XQ LRF nabízí optimálně přednastavené parametry zobrazení obrazu v závislosti na pozorovacích podmínkách. Přednastavené režimy pro hory, město a les mají různou úpravu jasu a kontrastu pro co nejefektivnější pozorování v daném prostředí. Dále má přístroj možnost uložit uživatelské nastavení, které je individuální dle každého uživatele. Tyto režimy vám usnadní a zpříjemní pozorování.

 

8 barevných palet

V různých pozorovacích podmínkách je vhodné používat různé barevné kombinace zobrazení obrazu. Termovize Axion XQ LRF nabízí až 8 barevných palet zobrazení. Zatímco klasický režim "White Hot" je mimořádně univerzální, pro detekci divoké zvěře v noci je často preferován režim "Hot Black". Červená monochromatická omezuje oslnění oka jasem displeje. Barva Sépie často zlepšuje pozorování na velké vzdálenosti, zatímco "Red Hot", "Rainbow" a "Ultramarine" lepé vykreslují teplotní rozdíly různých objektů. Fialová pomáhá rychleji identifikovat objekty.

 

Variabilní digitální zoom od 3,5x do 14x

Základní zvětšení přístroje lze zvětšit digitálním zoomem, což poskytuje lepší rozpoznání cíle na větší vzdálenost. Zvětšení lze změnit rychle skokově, tak i nastavovat jemně plynule.

 

Obraz v obraze

Funkce "obraz v obraze" zobrazuje další okno s 2x zvětšeným obrazem. Okno je umístěno na středu, v horní části obrazovky a zabírá pouze 1/10 z celkové plochy obrazu.

 

Obsah balení:

Pulsar Axion XQ38 LRF

APS5 akumulátor

2x kryt se zámkem pro APS5

Nabíječka pro 2ks akumulátorů APS5

Stativový adaptér

Textilní pouzdro

Kabel USB-C

Poutko na ruku

Hadřík na optiku

CZ návod

 

 

 

Zvětšení 3,5x (při použití digitálního zoomu až 14x)
Digitální zoom 2x ; 4x
Průměr objektivu 32 mm
Vzdálenost rozpoznání 1350 m
Laserový dálkoměr ano
Vzdálenost měření dálkoměru 1000 m
Typ displeje Super AMOLED HD
Rozlišení displeje 1024x768 px
Mikrobolometr 384x288 px - technologie 17µm
Snímkový kmitočet 50 Hz
Objektiv F38/1,2
Zorné pole ve 100m 9,8 x 7,4 m
Napájení Mini B-Pack APS5
Videorekorder NE
Wi-Fi NE
Závit ano
Voděodolnost IPX7
Provozní teplota od -25 do +40 °C
Rozměry 167x74x73mm
Hmotnost 400g

Pulsar Axion XQ38 LRF


Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Přidat komentář
Nevyplňujte toto pole:
 
BUNATY UOVISION HIKMICRO PARD FOMEI PULSAR YUKON REFLECTA LEVENHUK DNP