Pulsar Helion 2 XP50 termovize

 

Termovizní monokulár s optickým zvětšením 2,5x, které lze digitálně zvětšit až na 20x. Detekční vzdálenost až 1800m. Nový senzor 640x480px s citlivostí NETD<40mK.

Dostupnost Prodej ukončen
102 990 Kč
Kód produktu PTH2XP50
Značka Pulsar
Webová stránka značky pulsar-nv.com
Kategorie Termovize
Záruka 3 roky
 

Pulsar Helion 2 XP50 používá ke snímaní tepelného obrazu mikrobolometr 640x480px s citlivostí NETD < 40 milikelvin (mK),  která charakterizuje schopnost snímače odlišit dva blízké body s co nejmenším rozdílem teploty. Čím nižší je hodnota NETD, tím lépe může senzor zaznamenávat malé teplotní rozdíly objektů a oddělit je od okolního tepelného šumu. Například během srážek, mlhy nebo chladného rána, kdy okolní prostředí má nízký teplotní kontrast a jsou to nejobtížnější podmínky pro termovizní zobrazení. V tomto případě díky vysoké citlivosti bude schopen senzor rozlišit nejmenší rozdíly teploty a zaměřovač poskytne lovci jasný obraz s lepším kontrastem.

 

 

Pulsar Helion 2

 

 

f455

Obraz ve vysokém rozlišení


Ostrý obraz s vysokým kontrastem pomáhá lepší identifikaci zvířat, jejich končetin a dokonce i těch nejmenších detailů např. větví, listí nebo trávy.

 

 

Pulsar Helion 2

 

f455

Variabilní digitální zoom


Až 8x digitální zoom poskytuje lepší možnost rozpoznávání objektů při pozorování na větší vzdálenosti. Zvětšení lze změnit jak rychle skokově, tak i nastavovat jemně plynule.

 

Pulsar Trail 2

f455

Technologie Image Boost


Technologie Image Boost je patentovanou kombinací softwarových algoritmů, které zvyšuji ostrost kontur tepelných objektů a přináší bezkonkurenční kvalitu zobrazení. Díky funkci Image Boost bude obraz vypadat ostřejší, s velmi dobrým prokreslením i nejmenších detailů tepelných objektů a umožní jejích lepší detekcí a identifikaci.

f455

Plnobarevný AMOLED displej


Plnobarevný displej využívá technologií AMOLED, která poskytuje vysoký kontrast mezi bílou a černou, zobrazuje tak ve velmi živých barvách. Výhodou technologie AMOLED je také plynulé zobrazování bez zpomalení i při velmi nízkých teplotách a úspora energie.

 

 

Pulsar Helion 2

f455

Integrovaný foto a video rekordér


Vestavěný videorekordér je velkým přínosem, pokud jde o natáčení nebo fotografování zážitků. Jedno stisknutí tlačítka REC zachytí záběry, které lze snadno sdílet s kolegy, přáteli a rodinou. 16GB vnitřní paměti poskytuje mnoho hodin pro záznam videa a nebo k uložení spousty fotografií.

 

 

Pulsar Helion 2

f455

16GB vnitřní paměti


16GB paměti nabízí dostatek místa pro nahrávání a fotografování vzrušujících okamžiků. Zaznamenané soubory lze později stáhnout do počítače nebo smartphonu.

 

Pulsar Trail 2

f455

Vzdálenost detekce přes 1800m


Výkonný objektiv v kombinaci s profesionálním teplotním senzorem s citlivostí NETD < 40 mK poskytují přístroji výjimečné detekční schopnosti. Standardní objekt o výšce 1,8m lze detekovat i v úplné tmě na vzdálenost až 1800m.

 

 

Pulsar Helion 2

f455

Start do 3 vteřin


Exkluzivní schéma elektronických obvodů umožňuje téměř okamžité zapnutí přístroje. Rychlý start pomáhá šetřit energii a prodlužuje celkovou provozní dobu. Vypnutý přístroj může byt zpět aktivován do 3 vteřin.

 

Pulsar Trail 2

 

f455

8 barevných palet


V různých pozorovacích podmínkách je vhodné používat různé barevné kombinace zobrazení obrazu. Termovize Helion 2 nabízí až 8 barevných palet zobrazení. Zatímco klasický režim "White Hot" je mimořádně univerzální, pro detekci divoké zvěře v noci je často preferován režim "Hot Black". Červená monochromatická omezuje oslnění oka jasem displeje. Barva Sépie často zlepšuje pozorování na velké vzdálenosti, zatímco "Red Hot", "Rainbow" a "Ultramarine" lepé vykresluje  teplotní rozdíly různých objektů. Fialová pomáhá rychleji identifikovat objekty. 

f455

Wi-Fi Integrace se zařízeními IOS a Android


Vestavěný modul Wi-Fi poskytuje komfortní připojení termokamery se smartphony nebo tablety se systémem Android nebo iOS. Kombinace smartphonu a termokamery nabízí řadu jedinečných funkcí, jako náhled a přímé streamování obrazu, pohodlné ovládání veškerých funkci přístroje přes smartphone, stahování a sdílení zaznamenaných souborů, aktualizace firmwaru a mnoho dalších.

 

Pulsar Helion 2

 

f455

Obraz v obraze


Funkce "obraz v obraze" zobrazuje další okno s 2x zvětšeným obrazem. Okno je umístěno na středu, v horní části obrazovky, a zabírá pouze 1/10 z celkové plochy obrazu. Uživatel přitom vidí obraz v širokém záběru celého zorného pole přístroje a současně zvětšený náhled.

 

Pulsar Helion 2

 

f455

Voděodolnost IPX7


Vodotěsná ochrana IPX7 chrání přístroj před deštěm, sněhem ale i prachem a zachovává provozuschopnost přístroje i po ponoření do vody do hloubky 1 metru po dobu až 30 minut.

 

Pulsar Helion 2

f455

Obnovovací frekvence 50 Hz


Vysoká frekvence obrazu je důležitá při sledování cíle s rychlým pohybem. Vysoká obnovovací frekvence zajišťuje plynule zobrazený pohyb v reálném čase, bez zpomalení a trhání obrazu.

 

Pulsar Helion 2

f455

Systém napájení B-Pack


Helion 2 používá pro napájení progresivní systém B-Pack, který se skládá z rychle vyměnitelného dobíjecího akumulátoru IPS7 s kapacitou 6,4 Ah umožňující až 8 hodin provozu. K dispozici je také výkonnější akumulátor IPS14.

 

Pulsar Helion 2

f455

Široký rozsah provozních teplot


Použití mrazuvzdorného AMOLED displeje a napájení B-Pack dává jistotu bezchybného zobrazení v extrémně širokém rozsahu provozních teplot od -25°C do +50°С.

 

Pulsar Helion 2

f455

Display Off


V krátkých přestávkách při pozorování pro šetření energie napájení a zlepšení maskovacího efektu lze využít funkci vypnutí displeje. Při aktivaci funkce jsou ostatní obvody zaměřovače aktivní a k obnovení zobrazení dochází okamžitě.

 

Pulsar Helion 2

f455

UživatelskY přivětivé ovládaní


Ovládaní termovize Pulsar Helion 2 XP50 je jednoduché a intuitivní. Ovládací prvky jsou umístěné pro pohodlné ovládaní jednou rukou. Veškerá nastavení jsou přehledně uspořádaná do menu. Při zobrazení menu a změně nastavení parametrů jsou jejich aktuální hodnoty zobrazovány mimo centrální část displeje a dokresleny pro lepší čitelnost stíněním. Tímto nedochází k zákrytu středu obrazu a uživatel může i nadále komfortně sledovat cíl. Důležité informace o nastavení jsou vždy zobrazené ve spodním stavovém řádku.

 

 

Obsah balení

  • Termokamera Helion 2 XP50
  • Akumulátor IPS7
  • Nabíječka akumulátoru
  • USB kabel
  • Hadřík na čistění optiky
  • Pouzdro
  • Návod k použití
  • Záruční list
Zvětšení 2,5x (s použitím digitálního zoomu až 20x)
Digitální zvětšení 2x; 4x; 8x
Průměr objektivu 42 mm
Vzdálenost detekce 1800 m
Typ displeje AMOLED
Rozlišení displeje 640x480 px
Mikrobolometr 640x480 px - technologie 171µm
Snímkový kmitočet 50Hz
Objektiv 50mm f/1,2
Zorné pole ve 100m 21,8x16,3 m
Dioptrická korekce ± 5dioptrie
Napájení IPS7
Videorekorder ano
Velikost paměti 16GB
Wi-Fi ano
Závit pro stativ ano
Voděodolnost IPX7
Provozní teplota od -25 do +50°C
Provozní doba až 10hod.
Rozměry 234x55x58mm
Hmotnost 500g

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Přidat komentář
Nevyplňujte toto pole:
 
BUNATY UOVISION HIKMICRO PARD FOMEI PULSAR YUKON REFLECTA LEVENHUK DNP