Pulsar Helion 2 XP50 termovize

 

Termovizní monokulár s optickým zvětšením 2,5x, které lze digitálně zvětšit až na 20x. Detekční vzdálenost až 1800m. Nový senzor 640x480px s citlivostí NETD<40mK.

Dostupnost Prodej ukončen
102 990 Kč
Kód produktu PTH2XP50
Značka Pulsar
Webová stránka značky pulsar-nv.com
Kategorie Termovize
Záruka 3 roky
 

Pulsar Helion 2 XP50 používá ke snímaní tepelného obrazu mikrobolometr 640x480px s citlivostí NETD < 40 milikelvin (mK),  která charakterizuje schopnost snímače odlišit dva blízké body s co nejmenším rozdílem teploty. Čím nižší je hodnota NETD, tím lépe může senzor zaznamenávat malé teplotní rozdíly objektů a oddělit je od okolního tepelného šumu. Například během srážek, mlhy nebo chladného rána, kdy okolní prostředí má nízký teplotní kontrast a jsou to nejobtížnější podmínky pro termovizní zobrazení. V tomto případě díky vysoké citlivosti bude schopen senzor rozlišit nejmenší rozdíly teploty a zaměřovač poskytne lovci jasný obraz s lepším kontrastem.

 

 

Pulsar Helion 2

 

 

f455

Obraz ve vysokém rozlišení


Ostrý obraz s vysokým kontrastem pomáhá lepší identifikaci zvířat, jejich končetin a dokonce i těch nejmenších detailů např. větví, listí nebo trávy.

 

 

Pulsar Helion 2

 

f455

Variabilní digitální zoom


Až 8x digitální zoom poskytuje lepší možnost rozpoznávání objektů při pozorování na větší vzdálenosti. Zvětšení lze změnit jak rychle skokově, tak i nastavovat jemně plynule.

 

Pulsar Trail 2

f455

Technologie Image Boost


Technologie Image Boost je patentovanou kombinací softwarových algoritmů, které zvyšuji ostrost kontur tepelných objektů a přináší bezkonkurenční kvalitu zobrazení. Díky funkci Image Boost bude obraz vypadat ostřejší, s velmi dobrým prokreslením i nejmenších detailů tepelných objektů a umožní jejích lepší detekcí a identifikaci.

f455

Plnobarevný AMOLED displej


Plnobarevný displej využívá technologií AMOLED, která poskytuje vysoký kontrast mezi bílou a černou, zobrazuje tak ve velmi živých barvách. Výhodou technologie AMOLED je také plynulé zobrazování bez zpomalení i při velmi nízkých teplotách a úspora energie.

 

 

Pulsar Helion 2

f455

Integrovaný foto a video rekordér


Vestavěný videorekordér je velkým přínosem, pokud jde o natáčení nebo fotografování zážitků. Jedno stisknutí tlačítka REC zachytí záběry, které lze snadno sdílet s kolegy, přáteli a rodinou. 16GB vnitřní paměti poskytuje mnoho hodin pro záznam videa a nebo k uložení spousty fotografií.

 

 

Pulsar Helion 2

f455

16GB vnitřní paměti


16GB paměti nabízí dostatek místa pro nahrávání a fotografování vzrušujících okamžiků. Zaznamenané soubory lze později stáhnout do počítače nebo smartphonu.

 

Pulsar Trail 2

f455

Vzdálenost detekce přes 1800m


Výkonný objektiv v kombinaci s profesionálním teplotním senzorem s citlivostí NETD < 40 mK poskytují přístroji výjimečné detekční schopnosti. Standardní objekt o výšce 1,8m lze detekovat i v úplné tmě na vzdálenost až 1800m.

 

 

Pulsar Helion 2

f455

Start do 3 vteřin


Exkluzivní schéma elektronických obvodů umožňuje téměř okamžité zapnutí přístroje. Rychlý start pomáhá šetřit energii a prodlužuje celkovou provozní dobu. Vypnutý přístroj může byt zpět aktivován do 3 vteřin.

 

Pulsar Trail 2

 

f455

8 barevných palet


V různých pozorovacích podmínkách je vhodné používat různé barevné kombinace zobrazení obrazu. Termovize Helion 2 nabízí až 8 barevných palet zobrazení. Zatímco klasický režim "White Hot" je mimořádně univerzální, pro detekci divoké zvěře v noci je často preferován režim "Hot Black". Červená monochromatická omezuje oslnění oka jasem displeje. Barva Sépie často zlepšuje pozorování na velké vzdálenosti, zatímco "Red Hot", "Rainbow" a "Ultramarine" lepé vykresluje  teplotní rozdíly různých objektů. Fialová pomáhá rychleji identifikovat objekty. 

f455

Wi-Fi Integrace se zařízeními IOS a Android


Vestavěný modul Wi-Fi poskytuje komfortní připojení termokamery se smartphony nebo tablety se systémem Android nebo iOS. Kombinace smartphonu a termokamery nabízí řadu jedinečných funkcí, jako náhled a přímé streamování obrazu, pohodlné ovládání veškerých funkci přístroje přes smartphone, stahování a sdílení zaznamenaných souborů, aktualizace firmwaru a mnoho dalších.

 

Pulsar Helion 2

 

f455

Obraz v obraze


Funkce "obraz v obraze" zobrazuje další okno s 2x zvětšeným obrazem. Okno je umístěno na středu, v horní části obrazovky, a zabírá pouze 1/10 z celkové plochy obrazu. Uživatel přitom vidí obraz v širokém záběru celého zorného pole přístroje a současně zvětšený náhled.

 

Pulsar Helion 2

 

f455

Voděodolnost IPX7


Vodotěsná ochrana IPX7 chrání přístroj před deštěm, sněhem ale i prachem a zachovává provozuschopnost přístroje i po ponoření do vody do hloubky 1 metru po dobu až 30 minut.

 

Pulsar Helion 2

f455

Obnovovací frekvence 50 Hz


Vysoká frekvence obrazu je důležitá při sledování cíle s rychlým pohybem. Vysoká obnovovací frekvence zajišťuje plynule zobrazený pohyb v reálném čase, bez zpomalení a trhání obrazu.

 

Pulsar Helion 2

f455

Systém napájení B-Pack


Helion 2 používá pro napájení progresivní systém B-Pack, který se skládá z rychle vyměnitelného dobíjecího akumulátoru IPS7 s kapacitou 6,4 Ah umožňující až 8 hodin provozu. K dispozici je také výkonnější akumulátor IPS14.

 

Pulsar Helion 2

f455

Široký rozsah provozních teplot


Použití mrazuvzdorného AMOLED displeje a napájení B-Pack dává jistotu bezchybného zobrazení v extrémně širokém rozsahu provozních teplot od -25°C do +50°С.

 

Pulsar Helion 2

f455

Display Off


V krátkých přestávkách při pozorování pro šetření energie napájení a zlepšení maskovacího efektu lze využít funkci vypnutí displeje. Při aktivaci funkce jsou ostatní obvody zaměřovače aktivní a k obnovení zobrazení dochází okamžitě.

 

Pulsar Helion 2

f455

UživatelskY přivětivé ovládaní


Ovládaní termovize Pulsar Helion 2 XP50 je jednoduché a intuitivní. Ovládací prvky jsou umístěné pro pohodlné ovládaní jednou rukou. Veškerá nastavení jsou přehledně uspořádaná do menu. Při zobrazení menu a změně nastavení parametrů jsou jejich aktuální hodnoty zobrazovány mimo centrální část displeje a dokresleny pro lepší čitelnost stíněním. Tímto nedochází k zákrytu středu obrazu a uživatel může i nadále komfortně sledovat cíl. Důležité informace o nastavení jsou vždy zobrazené ve spodním stavovém řádku.

 

 

Obsah balení

  • Termokamera Helion 2 XP50
  • Akumulátor IPS7
  • Nabíječka akumulátoru
  • USB kabel
  • Hadřík na čistění optiky
  • Pouzdro
  • Návod k použití
  • Záruční list
Zvětšení 2,5x (s použitím digitálního zoomu až 20x)
Digitální zvětšení 2x; 4x; 8x
Průměr objektivu 42 mm
Vzdálenost detekce 1800 m
Typ displeje AMOLED
Rozlišení displeje 640x480 px
Mikrobolometr 640x480 px - technologie 171µm
Snímkový kmitočet 50Hz
Objektiv 50mm f/1,2
Zorné pole ve 100m 21,8x16,3 m
Dioptrická korekce ± 5dioptrie
Napájení IPS7
Videorekorder ano
Velikost paměti 16GB
Wi-Fi ano
Závit pro stativ ano
Voděodolnost IPX7
Provozní teplota od -25 do +50°C
Provozní doba až 10hod.
Rozměry 234x55x58mm
Hmotnost 500g

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Přidat komentář
Nevyplňujte toto pole:
 
BUNATY UOVISION HIKMICRO PARD FOMEI PULSAR YUKON REFLECTA LEVENHUK DNP

Přihlaste se prosím znovu

Omlouváme se, ale Váš CSRF token pravděpodobně vypršel. Abychom mohli udržet Vaši bezpečnost na co největší úrovni potřebujeme, abyste se znovu přihlásili.

Děkujeme za pochopení.

Přihlášení