Pulsar Thermion 2 XQ38 termovizní zaměřovač

 

Termovizní zaměřovač Pulsar Thermion 2 XQ38 s optickým zvětšením 2,5x (dig. zoom 4x), objektiv 35mm/1,0, rozlišení senzoru 384x288px, technologie 17µm, vzdálenost detekce 1350mNETD<40mK

Dostupnost Prodej ukončen
Běžná cena 76 990 Kč
Ušetříte 17 000 Kč (–22 %)
59 990 Kč
Kód produktu PT2XQ38
Značka Pulsar
Webová stránka značky pulsar-nv.com
Kategorie Termovize
Záruka 3 roky
 

Dokonalý obraz

Vysoce citlivý senzor

Thermion 2 XQ38 používá ke snímaní tepelného obrazu mikrobolometr s citlivostí NETD < 40 milikelvin (mK),  která charakterizuje schopnost snímače odlišit dva blízké body s co nejmenším rozdílem teploty. Čím nižší je hodnota NETD, tím lépe může senzor zaznamenávat malé teplotní rozdíly objektů a oddělit je od okolního tepelného šumu. Například během srážek, mlhy nebo chladného rána, kdy okolní prostředí má nízký teplotní kontrast a jsou to nejobtížnější podmínky pro termovizní vyobrazení, v tomto případě díky vysoké citlivosti bude senzor schopen rozlišit nejmenší rozdíly teploty a zaměřovač poskytne lovci jasný obraz s lepším kontrastem.

Objektiv s velkou clonou

Vlastnosti termovizní optiky mají rozhodující vliv na schopnost termokamery zachytit i nejnižší úrovně teplotního záření. Dokonalé detekce je dosaženo objektivem Thermion 2 (F/1.0) v kombinaci s vysoce citlivým senzorem. Modely Thermion 2 poskytují uživatelům vždy nejkvalitnější, nejpodrobnější a vysoce kontrastní obraz, a to i za deště nebo mlhy, kdy je kontrast pozorované scény minimální.

Standardní vzhled a montáž

Tvar zaměřovačů Thermion je plně shodný s tvarem běžných denních zaměřovačů a jejích konstrukce je navržená pro snadnou manipulaci a bezproblémové namontování. K jejích upevnění na zbraň se nevyžaduje speciální montáž, ale standardní 30mm montážní oka stejná jako pro denní zaměřovač.

Velká detekční schopnost

Vysoce kvalitní germaniová optika ve spojení s pokročilým teplotním senzorem vytváří dokonalé podmínky pro rozšíření detekční schopnosti při pozorování objektů na vzdálenost až 1800 metrů (model XP50 a XQ50), a to i v úplné tmě.

Odolný a spolehlivý

Stvořen pro velké ráže

 

Každý Thermion je testován na mechanickou odolnost vůči zpětnému rázu až 6000 Joulů a proto bezchybně funguje na zbraních velkých ráží jako jsou .375 H&H, 12-kalibr a 9,3x64 apod.

Odolný, spolehlivý, celokovový

Zaměřovače Thermion máji odolnou, ale lehkou celokovovou konstrukci. Části a součásti zaměřovače jsou vyrobené s precizní přesností zaručující jeho dlouholetý bezchybný chod i v různých klimatických podmínkách a nasazení i v těžkém terénu.

IPX7

 

Přístroj splňuje standard voděodolnosti IPX7, který garantuje odolnost proti vodě při silném dešti, sněžení a dalšími nepříznivými vlivy počasí. Thermion je spolehlivě utěsněn a zůstává provozuschopný i při ponoření do vody do hloubky 1m po dobu 30 min.

Čistý obraz!

Variabilní digitální zoom

 

Až 8x digitální zoom, poskytuje lepší zamíření a celkové rozpoznání cíle na větší vzdálenosti.

Uživatelské profilY

Thermion umožňuje uložení do vnitřní paměti 5 profilů nastřelení, každý pro 10 různých vzdálenosti. V závislosti na použité zbrani nebo munici lze rychle změnit nastřelení.

Obraz v obraze

 

Funkce obraz v obraze (PiP) zobrazí v horní části menší okno se středem obrazu s nastaveným větším zvětšením. Okno zabírá pouze 10% zorného pole a nezakrývá celkový pohled.

Záměrné osnovy

 

Zaměřovač má široká škálu různých typu záměrných osnov, včetně balistických, s možnosti kombinace barevného nastavení: černá, bílá, červená a zelená.

Obraz a kvalita

 

Funkce "Image Boost"

 

Funkce "IMAGE BOOST" je programová funkce zpracovaní obrazu exkluzivně navržena pro termovizní přístroje Pulsar.  "IMAGE BOOST" výrazně zvyšuje ostrost kontur tepelných objektů a vytváří pro termovizní přístroje Pulsar zobrazení s bezkonkurenční kvalitou ostrosti obrazu. 

AMOLED displej

 

Displej použitý ke zobrazení obrazu poskytuje ostrý, vysoce kontrastní obraz v živých barvách. Použita technologie AMOLED zajišťuje úsporu energie a bezchybné a plynulé zobrazení i v nízkých provozních teplotách.

Barevné zobrazení

 

Barevné palety nabízejí možnost lepé přizpůsobit zobrazení konkrétním podmínkám. Zatímco bílé horké a černé horké jsou nejoblíbenější, Red Hot, Rainbow a Ultramarine upozorňují na intenzivnější teplá místa. Fialová, červená monochromatická a sépie jsou optimální palety pro snížení únavy očí v průběhu dlouhých pozorování.

Foto a Video rekordér

 

Vestavěný videorekordér je velkým pomocníkem pro pořízení a uchování jedinečných vzpomínek. Jedním stisknutím tlačítka REC vytvoříte záznam, který můžete sdílet s přáteli. Vestavěná 16GB paměť slouží pro uložení spousty hodin video záznamu nebo pořízení tisíce snímků. Video se ukládá včetně zvuku, a tak můžete k záznamu přidat i vlastní komentář.

Aplikace Stream Vision

Pomocí Wi-Fi lze propojit Thermion se smartphonem nebo tabletem pro sledování obrazu na obrazovce, stažení nahraných videí a fotek, dálkové ovládání, aktualizaci softwaru a mnoho dalších užitečných funkci.

Duální systém napájení

 

Zaměřovače Thermion 2 mají duální napájecí systém: vnitřní akumulátor a externí akumulátor, který se vkládá do přístroje. Externí akumulátor lze rychle vyměnit přímo za provozu přístroje bez nutností jeho vypnutí. Další možností napájení je použití externího zdroje, např. power banky.

Aktualizace software

V případě vydání aktualizace má uživatel možnost s použitím mobilních zařízení iOS nebo Android s aplikací Stream Vision Apps provést jeho stažení a nahrání do přístroje.

Přívětivé ovládání

Ovládání a nastavení Thermionu 2 se provádí jednoduše pomocí třech funkčních tlačítek v horní častí přístroje a levého otočného enkodéru. Tři tlačítka a enkodér umožňují komfortní přístup a správu všech nabídek menu a nastavení zaměřovače.

Zvětšení 2,5x (s použitím digitálního zoomu až 10x)
Digitální zoom 4 x
Rozlišení mikrobolometru 384x288 px
Velikost pixelu 17 µm
Typ displeje AMOLED HD
Rozlišení displeje 1024x768 px
Snímkový kmitočet 50 Hz
Vzdálenost detekce 1350 m
Objektiv F35/1,0
Zorný úhel 10.7x8.0°
Oční reliéf 50 mm
Dioptrická korekce od -3 do +5dpt
Napájení APS2 nebo APS3
Externí napájení 5V Micro USB
Voděodolnost IPX7
Videorekorder ano
Odolnost proti zpětnému rázu 6000J
Průměr tubusu 30 mm
Provozní teplota od -25 do +50 °C
Provozní doba 5+ hod. (při 22°C)
Rozměry 399x78x83mm
Hmotnost 0,9 kg

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Přidat komentář
Nevyplňujte toto pole:
 
BUNATY UOVISION HIKMICRO PARD FOMEI PULSAR YUKON REFLECTA LEVENHUK DNP