Termovize Pulsar Helion XP38

 

Termovizní pozorovací přístroj Pulsar Helion XP38 se vyznačuje optickým zvětšením 1.9x, které lze digitálně zvětšit až na 15.2x a s detekční vzdáleností až 1350m.

Dostupnost Prodej ukončen
102 990 Kč
Kód produktu PTHXP38
Značka Pulsar
Webová stránka značky pulsar-nv.com
Kategorie Termovize
Záruka 3 roky
 

Helion je termovizním pozorovacím přístrojem zobrazující tepelné rozložení scény. Přístroj je výsledkem dlouhodobého výzkumu a vývoje, ve kterém byly implementovány nejnovější poznatky v oblasti zpracováni tepelného obrazu, které zajišťují přístroji Helion zobrazení v nejvyšší kvalitě. Termovize Helion je vybavena Wi-Fi a je plně integrována s mobilními zařízeními na bázi Android a iOS. Díky vysokému rozlišení senzoru 640x480px budete mít obraz prokreslený až do nejmenších detailů.

 

Trail

Vysoké rozlišení 640x480


Helion XP se může skutečně pochlubit špičkovým prokreslením obrazu do nejmenších detailů, a to díky použití nechlazeného mikrobolometru s rozlišením 640x480px a velikosti pixelů 17 µm.

 

 

Trail

Teplotní stabilizace senzoru


Do přístroje byl integrován chladič, účinně odvádějící teplo snímače a dalších elektronických obvodů, stabilizující vnitřní teplotu přístroje a výrazně snižující nežádoucí „teplotní šum".

 

 

Trail

Variabilní zvětšení


Helion nabízí dvě možností změny zvětšení: plynulou změnu až do 8x násobného zoomu nebo změnu v krocích s 2x násobným zvětšením. Každý uživatel si může dle svých skutečných potřeb vhodně přizpůsobit zvětšení a zorné pole přístroje konkretním pozorovacím podmínkám.

 

 

Trail

Vysoká snímková frekvence


Díky obnovovací snímkové frekvenci 50Hz Vám neuniknou žádné podrobnosti při pozorování přístrojem dynamických objektů v rychlém pohybu.

 

 

Trail

Detekční vzdálenost až 1800 m


V závislosti na modelu Helion se vzdálenost detekce tepelných objektů pohybuje až do 1800 metrů.

 

 

Trail

Funkce "Obraz v Obraze"


Funkce "obraz v obraze" zobrazuje další okno s 2x zvětšeným obrazem cíle. To umožňuje detailně prohlédnout cíl. Okno je umístěno na středu, v horní části obrazovky a zabírá pouze 1/10 z celkové plochy obrazu. Uživatel přitom vidí obraz v širokém záběru celého zorného pole přístroje a současně zvětšený náhled na cíl.

 

 

Trail

Vestavěné nahrávání videa


Díky vestavěnému videorekordéru termovize Helion je zachycení statických snímků nebo videa lovu bezproblémové. Foto a video se ukládají do vnitřní 8GB paměti přístroje a mohou být snadno přeneseny do PC/notebooku přes kabelové USB připojení nebo Wi-Fi.

 

 

Trail

Sledování a živý přenos obrazu přes internet


Vrcholnou funkci Helion je možnost jeho bezdrátového spojení přes Wi-Fi s mobilním zařízením (smartphonem nebo tabletem) na bázi Android a iOS s využitím bezplatné mobilní aplikace Stream Vision. Aplikace Stream Vision vám umožní přijímat záběry v reálném čase, vzdáleně ovládat funkce přístroje jakož i on-line vysílat snímaný obraz na Youtube a sdílet s přáteli.

 

 

Trail

B-Pack akumulátor


Novým standardem napájení výrobků Pulsar je akumulátor B-Pack, umožňující rychlé dobíjení a poskytující přístroji dostatek energie pro spolehlivý provoz za každého počasí. Standardní akumulátor IPS5 s kapacitou 5,5Ah zabezpečí provoz přístroje na maximální výkon po dobu 8 hodin. Jako volitelné příslušenství lze dokoupit velkokapacitní akumulátor IPS10 dvojnásobně zvyšující provozní dobu přístroje nebo adaptér pro jeho napájení klasickými AA nebo CR123 bateriemi.

 

 

Trail

Grafický dálkoměr


Jednoduchý grafický dálkoměr umožňuje rychlé měření vzdálenosti na cíl, u něhož lze předem odhadnout výšku (jelen - 1,7 m; kanec - 0,7m; zajíc - 0,3m).

 

 

Trail

Vodotěsný


Ochranný stupeň voděodolnosti IPX7 zajišťuje spolehlivý provoz přístroje ve vlhkém prostředí, při intenzivním dešti a sněžení, nebo dokonce i při ponoření do hloubky 90cm po dobu 30 min. (IEC 60529).

 

 

Trail

Široký rozsah provozních teplot


Použití mrazuvzdorného AMOLED displeje dává jistotu bezchybného zobrazení v extrémně širokém rozsahu provozních teplot od -25 °C do + 50 °С.

 

 

Trail

Bezdrátový dálkový ovládač


Ergonomicky tvarovaný bezdrátový dálkový ovládač s multifunkčním ovládacím prvkem - enkodérem je velmi praktickým doplňkem, umožňující uživateli komfortně nastavovat a ovládat veškeré funkce přístroje na dosah ruky.

 

 

Trail

Funkce Display-off


V krátkých přestávkách při pozorování pro šetření energie napájení a zlepšení maskovacího efektu lze využít funkci vypnutí displeje. Při aktivaci funkce jsou ostatní obvody přístroje aktivní a k obnovení zobrazení dochází okamžitě.

 

 

 Trail

Uživatelsky přívětivé rozhraní


Rozhraní termovize Helion je intuitivní. Rozvržení ovládacích prvků jsou navržena pro pohodlnou manipulaci jednou rukou. Veškerá nastavení jsou přehledně uspořádaná do menu. Při zobrazení menu a změně nastavení parametrů jsou jejich aktuální hodnoty zobrazovány mimo centrální část displeje dokresleny stíněním zlepšujícím jejích čitelnost. Tím nedochází k překrytí středu obrazu a uživatel může i nadále komfortně sledovat cíl. Důležité informace o nastavení jsou vždy zobrazené ve spodním stavovém řádku.

 

 

Trail

Aktualizace software


V případě vydání aktualizace softwaru výrobcem má uživatel možnost v mobilních zařízeních s iOS nebo Android s aplikací Stream Vision Apps provést jeho stažení a nahrání do přístroje.

 

   

PŘEDNOSTÍ


 
 • Vysoké rozlišení senzoru 640x480
 • Variabilní zvětšení 1,9х až 15.2x
 • 8 programů barevného zobrazení
 • Detekční vzdálenost až 1350m
 • Funkce obraz v obraze
 • Grafický dálkoměr
 • Integrace s mobilními zařízení iOS a Android
 • Bezdrátové přípojení Wifi
 • Integrovaný akumulátor (vydř: IPS5-8h, IPS10-16h)
 • Voděodolný (IPX7)
 • Vestavěný videorekordér

 

 

LOV


Helion je perfektním pomocníkem při lovu. Přesně a s nejmenšími detaily budete vidět okolí a to bez rozdílu denní nebo noční doby, ať už prší nebo je ranní mlha, nic vás nezaskočí. Pomůže objevit přicházející zvěř i v křoví a vidět okolí v situaci, kde denní nebo noční optika už nemá šanci. Ušetří vám spoustu času a úsilí při lovu, a udělá z něj opravdový zážitek.  helion XP50
 

 

POZOROVÁNÍ


 Trail XP50 Pozorování přírody je s termovizi Helion velmi snadné. S příchodem noci život neusíná, jak by si mnozí mysleli, naopak se probouzí. Noční život v lese odhalí spoustu zajímavostí a přinese nezapomenutelné zážitky. Mnohá zvířata začínají být aktivní právě v noci, kdy vychází z úkrytu, aby hledala potravu nebo se pářila. To je nejlepší čas pro pozorování s termovizí Helion.
 

 

WI-FI


Integrovaný Wi-Fi modul připojí Helion k libovolnému mobilnímu zařízení na platformě Android nebo iOS s instalovanou mobilní aplikaci Stream Vision. V kombinaci se smartphonem nebo tabletem se Helion stává mocným nástrojem, který může být použit pro celou řadu aplikací včetně dálkového pozorování, sledování objektů, nahrávání videa, sdílení dat, detekcí pohybu, živé přenosy videa na YouTube a mnoho dalších.  Helion XP50
 

 

OVLÁDÁNÍ A BAREVNÉ REŽIMYHelion byl navržen s myšlenkou přinést co nejkomfortnější ovládaní, s nejlepší ergonomií ovládacích prvků a komfortním rozhraním. Pro lepší přehlednost je displej doplněn alfanumerickým stavovým řádkem v dolní části. Položky nastavení menu jsou zobrazeny na kontrastním pozadí s přechodem mimo centrální oblast, takže uživatel může měnit nastavení přístroje a sledovat objekt pozorování.

Kromě uživatelsky oblíbených "white hot" a "black hot" HELION nabízí dalších 6 barevných variant zobrazení pro přesnější barevné mapování okolní teploty. Přechod z barevného na výchozí zobrazení "white hot" během provozu je rychlý a snadný.

"Hot White" "Hot Black"
 Helion XP50  Helion XP50

 

"Hot Red"

 

"Red Monochrome"

 Helion XP50  Helion XP50

 

"Ultramarine"

 

"Rainbow"

 Helion XP50  Helion XP50

 

"Violet"

 

"Sepia"

 Helion XP50  Helion XP50
 

 

REŽIMY POZOROVÁNÍ


Helion je vybaven třemi režimy zpracování a zobrazení obrazu, optimalizovanými do různých pozorovacích podmínek. V lesích rozložení teploty se výrazně liší od teploty na horách nebo ve městě a nastavení vhodného režimu umožní optimálně přizpůsobit parametry přístroje k dosažení nejlepší kvality obrazu. Můžete zvolit režim „Forest" v lese nebo režim „Rocks" na horách. Pro nejlepší detekci a rozpoznaní cíle na dálku je připraven režim „Identification" (Identifikace).
"Forest" (Les) "Rocks" (Hory)
 Helion XP50  Helion XP50

"Identifikation" (Identifikace)
 
 Helion XP50  
 

 

REŽIM "OBRAZ V OBRAZE"


Režim zobrazení „Obraz v obraze" zlepšuje přesnost zaměření cíle tím, že zvětšený obraz cíle je zobrazen v horní části displeje. Tato oblast zabírá jen 1/10 zobrazovací plochy displeje a proto celé zorné pole zůstává prakticky využité pro větší přehled.
Zvětšení 1,9 x (až 15,2x při použití dig. zoomu)
Digitální zoom 2x; 4x; 8x
Průměr objektivu 32 mm
Vzdálenost detekce 1350 m
Typ displeje AMOLED
Mikrobolometr 640x480 px
Snímkový kmitočet 50 Hz
Rozlišení displeje 640x480 px
Objektiv 38mm f/1,2
Zorné pole ve 100m 28,6m
Nejkratší ostřící vzdálenost 3m
Oční reliéf 16 mm
Napájení B-Pack (Li-ion)
Závit ano
Voděodolnost IPX7
Videorekorder ano
Velikost paměti 8 GB
Wi-Fi ano
Dálkové ovládání ano
USB ano
Provozní teplota od -25 do +50°C
Provozní doba až 16hod. s ISP10
Rozměry 226x58x55mm
Hmotnost 0,45kg

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Přidat komentář
Nevyplňujte toto pole:
 
BUNATY UOVISION HIKMICRO PARD FOMEI PULSAR YUKON REFLECTA LEVENHUK DNP