Nenechte si vyloupit chalupu. Nastražte na zloděje past – fotopast!

Máte chatu, chalupu, nebo víkendový dům, kam jezdíte ve dnech volna a ve zbylém čase zeje prázdnotou? To je ideální místo pro lupiče a vandaly. Lepší než čekat, jestli se dostane i na vás, je připravit se a dostat svůj majetek pod kontrolu.

Nechce se vám utrácet spousta peněz za bezpečností systém? Použijte fotopasti!

Zabezpečení chalupy - fotopast

Fotopasti neslouží jen ke sledování zvěře

Většina lidí si spojuje fotopasti s myslivostí a fotografováním divoké zvěře. A to samozřejmě právem. Oblíbené a velmi efektivní je ale i jejich využívání k ochraně majetku či určitého území, které potřebujete v době nepřítomnosti pohlídat.

Chataři, zabezpečte si svůj majetek

Ne nadarmo jsou jedním z nejoblíbenějších českých seriálů seriál Chalupáři. Orchestrion vám ale chalupu nepohlídá, zato fotopast ano. A jelikož jsme národ chatařů, jistě mnozí víme, jak důležité je zabezpečení vlastního majetku v době naší nepřítomnosti.

Fotopasti pracují velmi podobně jako domácí bezpečnostní systémy – pomocí pohybových senzorů a pořizují záběry pohybujícího se objektu. Můžete tak zachytit lupiče přímo v akci, i když jste na druhé straně republiky, a začít jednat.

Proč používat fotopast k zabezpečení chalupy? Ušetříte!

Použití fotopastí pro zabezpečení majetku má několik výhod. Jednou z nejdůležitějších je úspora nákladů. Domovní bezpečnostní systém zahrnující čidla, kamery, speciální zámky a tak dále, vás může stát desetitisíce korun plus další měsíční výdaje.

Pokud na tak velkou investici nejste připraveni a ani tak propracované zabezpečení nepotřebujete, je fotopast nebo několik fotopastí na různých místech ideální volba.

Jakmile se ve sledované lokaci objeví pohyb člověka nebo větší zvěře, ihned začnou fotopasti pořizovat snímky či videa, a ty s GSM modulem vám snímek okamžitě posílají na telefon nebo na email. Můžete tak včas zavolat policii, a dokonce budete mít záznam o tom, kdo páchá na vašem pozemku jaký čin.

Na které funkce se při výběru zaměřit?

Jak vybrat fotopast pro lov a myslivectví, se dočtete v tomto článku: Vybíráme první fotopast: 6 důležitých kritérií.

Na co se ale zaměřit, když ji chcete použít na zabezpečení své nemovitosti, se dozvíte zde:

1.     Hlavně žádné záblesky

Naše fotopasti už žádné záblesky ani jiné světlo nevydávají. My už zastaralé systémy, které tuto nevýhodu ještě měly, ani neprodáváme. V nabídce máme pouze fotopasti s infračerveným zářením, které je lidskému i zvířecímu oku neviditelné, a zároveň skvěle poslouží i k nočním záběrům.

2.     Dosah snímače pohybu

Všechny fotopasti fungují na principu snímání pohybu a tepelné stopy člověka nebo zvěře. Na co je ale potřeba se zaměřit, je dosah tohoto snímání. Některé přístroje mají větší dosah a dosvit (cca 15 - 20m), a právě ty budou pro vás pravděpodobně lepší volbou. Do interiéru postačuje 10 - 12m).

  • TIP: Vyměřte si předem potřebnou vzdálenost od plánovaného umístění fotopasti ke sledovanému místu, a podle toho zvažte také svůj výběr.

3.   Napojení na mobilní telefon nebo nejlépe na email

Ne všechny fotopasti umí přenášet snímky do telefonu nebo na email. Pro ostrahu majetku je to ale zásadní vlastnost, která se vám určitě může hodit. K čemu vám budou snímky zloděje týden po vyloupení chalupy? Jestli se u vás na pozemku nebo uvnitř chaty nebo bytu něco děje, chcete to vědět hned. Proto určitě doporučujeme vybrat si fotopast s GSM modulem pro okamžité odesílání snímků na mobil nebo na email.

  • TIP: Připravte se na to, že do takovéto fotopasti musíte ještě pořídit SIM kartu. Pro lepší zabezpečení se to však rozhodně vyplatí. My nabízíme ke všem GSM fotopastem předplacenou (dobíjecí) datovou SIM kartu (pro zasílání na email) zcela zdarma, kterou stačí pouze zaktivovat a ihned používat.

Nic neriskujte!

Ochrana vašeho domu a majetku obecně je životně důležitá. Ve zprávách neustále slýcháme o různých loupežích a vloupáních. A právě chalupy, ve kterých se zdržujeme jen o víkendech a ve dnech volna, jsou pro zloděje ideálním místem k vloupání.

Je proto lepší předem svůj pozemek a nemovitost zabezpečit, abychom pak nelitovali ukradených a zničených věcí.

K ochraně NEJEN chalupy vám doporučujeme tyto modely:

Bunaty Full HD GSM

Bunaty Full HD 4G

UOVision UM 785 3G

Bunaty Wide Full HD GSM - GSM fotopast s širším úhlem záběru 80° pro monitoring na kratší vzdálenosti

BUNATY UOVISION HIKMICRO PARD FOMEI PULSAR YUKON REFLECTA LEVENHUK DNP